Avaleht
Kes me oleme
Põhikiri
Ole hea!
Üritused
Artiklid
Toetajad
Tähelepanu!
Ostunurk
Blogi
KODU OTSIVAD KASSID
KODU OTSIVAD KOERAD
Abi saanud loomad
Kodu leidnud loomad
Uudistega kodust
Vikerkaare taga
Kus On Kurva Kodu?
Kuressaare koerte ja kasside pidamise
eeskiri

Kaarma valla koerte ja kasside pidamise eeskiri
Loomakaitseseadus
 
Kim uues kodus Kim uues kodus

KIM
11.10.08 kolis Kim hoiukodust päris oma koju.

Uudised Kimi kodust:
Kiisupoja puhul pelgasin kõigepealt, et kuidas ta pikka sõitu talub, sest meie endine kass lausa tardus hirmust kui ta vahel harva pidi autos sõitma. Kim aga ronis rahulikult sülle ja korvi ja siis jälle sülle ja siis jälle korvi ja tukastas pisut süles ja siis olimegi kodus.

Mõtlesin ennem, et kuidas ma harjutan kassi liivakastiga ja kuidas lohutan kui ta igatseb kassiaida sõpru ning kasuemmet. Ühesõnaga palju igasugu muresid mis osutusid täiesti asjatuteks.

Kim võttis liivakasti kohe omaks. Mingit igavuse või igatsuse nuttu pole me samuti kuulnud. Ta "kappab" joosta mööda meie tube, turnib pehmel mööblil ja süledes. Mängib lõputult oma hiirekesega ja ajab taga ukselingi külge riputatud tutsakat. Pesa on tal täiesti olemas, aga tuleb tunnistada, et seda kasutab ta üliharva. Tukastama jääb ta enamasti sinna kus väsimus mängulustist võitu saab. Ööuni möödub diivani seljatoel või tugitoolis. Ühel ööl üritas ta end meie kaissu sättida, aga tõstsime ta järjekindlalt maha, lõpuks ta loobus ning hommikul leidsin ta poja kaisust....... Varahommikuti, kui abikaasa on käinud ja vanaisale esimesed ravimid kätte andnud, arvab Kim, et hommik on käes ja tuleb meie voodisse. Siis on mul küll olnud tunne, et ta otsib vist kasuemme tissi, sest muudkui topib pead mu juustesse ja lõua alla.

Eile ja täna on Kim kodusolijaid ehmatanud tõelise nähtamatuks muutumisega. Mina olen tööl, aga abikaasa veel puhkusel. Eile oli kiisu paar tundi kadunud, no mitte kusagil ei ole! Kuni lõpuks tuli haigutav kass välja ühe köögikapi tagant. Täna oli asi nii hull, et ka kusagil kappide taga ei olnud. Kodused otsisid ja mina olin tööl meeleheitel, kuni abikaasa helistas, et Kim ärkas. Ja ärkas vanaema voodi ja seina vahelt tekikoti seest. Huvitav, kuhu ta homme lõunauinakuks pugeda plaanib.

Söögiks anname Kimile kiisupojakonservi 3 korda päevas, krõbinad on kogu aeg ees. Samuti on kauss puhta veega kogu aeg olemas. Kohvikoort pakun tavaliselt kohe peale konservi.

Vat nii me elame. Loodan, et tal on meie juures hea. Minu südamesse puges ta kohe, kui ma teie kodulehel esimest pilti nägin ja teised pereliikmed hoolivad samuti temast väga väga. Ega ta igaveseks meil toakassiks jää, see on selge. Aga selleni on veel aega.

Suur tänu kassiaida pererahvale, et nad meile nii vahva ja puhtustpidava kiisupoja kasvatasid!

-----------------------------------------------------------

Kim on suuremaks kasvanud, oma nime selgeks saanud ja endiselt vallatu. Pikakarvaliste kiisude mure on pusad kasukas. Ostsime harja, et neid ennetada. Tundub, et harjamine päris meeldib talle. Püüan iga päev natuke harjata, siis ei ole see protseduur nii pikk ja tüütu.

Abikaasa arvab naljaga pooleks, et küllap meie kiisu ikka kusagilprügikasti juures sündinud on, sest huvi prügikühvli ja prügi suhtes onväga suur. Täna sättis ta end jälle suure mõnuga kühvli peale kerra. Ja kui vanaisal, kelle tervis on üsna vilets, midagi söögi ajal maha pudeneb, on Kim kohe jaol. Eks me püüa temast ette jõuda, aga vahel ta ikka mõne kübeme kusagilt ampsab.

Kim on kõva 'käsitööhuviline'. Minu käsitöökorvides on mõnus mängida ja tukastada. Ühel õhtul, kui ma diivanil oma helmetöö kohvreid uurisin, sättis tema end ilusti kohvrisse. Lisan kirjale pildi, kus Kim pikutab helmekilekotikesi täis kohvris. Võimalusel magab ta kellegi rinnal. Teisel pildil ongi näha, kuidas ta on koha sisse võtnud meie vanema poja rinnal.

Sel nädalal panin tähele, et Kim laperdas kõrvadega ja kratsis neid. Kahtlustasin lestade rünnakut. Abikaasa pidas tuttava loomaarstiga nõu,mina vaatasin hoolikalt ta kõrvu ja nüüd siis paneme kõrvatilku. Õnnekslaseb ta neidki panna ilma suurema sõjata. Haigused käivad mööda elusolendeid, see on paratamatu. Loodan, et saame kõrvad korda ning püüame tema tervise suhtes alati tähelepanelikud olla.

Kimi pere
-------------------------------------------------------------------------------
25.10.2009
Kim on nüüd aastajagu meie pere täieõiguslik liige olnud. Temast on saanud suurt kasvu, uhke läikiva karvakasukaga hiirekuninganna. Seda tiitlit võib ta kanda täie õiguseda, sest sellist kassi pole me varem näinud. Pole aimugi, kust ta kõik need hiired leiab! Päevas 2-3 hiirt meile ettenäitamiseks trepile tuua pole talle mingi probleem. Küllap tal on oma jahiterritoorium.

Õues ja toas viibib ta oma soovi kohaselt. Osa uksi avab ta ise ja pääseb välisukse juurde ootama. Süüa saab ta toas, õues on heal juhul joogivesi saadaval. Lisaks korralikule kassitoidule armastab ta väga maitsestamata jogurtit. Ja raudse järjekindlusega tunneb ta huvi meie toidu vastu. Saaremaa Juustuvorsti lõhna tunneb ta ära unepealt.

Kim on armas ja korralik kiisu. Praegu magab ta minu kõrval diivanil, on end pikaks välja venitanud ja näeb nähtavasti head und. Tegin sellest pildi ka.
Tervitame saareloomade peret!


Kimi pere

Kim uues kodus aasta hiljlem
-----------------------------------
Kim hoiukodus koos kasuema ja kasuõdede-vendadega:
Kim hoiukodus Kim kasuõdede-vendadega Kim kasuemaga